Bitcoin’s Network Demand Score spada do poziomu sprzed krachuNamrata

ShuklaPublikowany 3 godziny temu 20 czerwca 2020 r. przez Namrata Shukla
Ostatni ruch rynkowy Bitcoin’a był jednym z nękanych zmiennością. Jednak niektórzy optymiści nadal uważają, że cena największego na świecie cyfrowego aktywu nadal może wzrosnąć do poziomu 300 tys. dolarów. Wręcz przeciwnie, realiści na rynku są pewni, że szanse Bitcoina wracając do 19 tys. The News Spy dolarów tak szybko są mało prawdopodobne. To, niestety, nie powstrzymało handlowców przed zarabianiem pieniędzy, gdy moneta straciła na szczęściu. W czasie prasy, Bitcoin był wyceniany na 9.304,66 dolarów, a rynek wykazywał pewne oznaki konsolidacji.

Jak Opcje Bitcoins rynku wskazują na ogromne wygaśnięcie umów w dniu 26 czerwca, handlowcy na rynku są teraz biorąc pozycje w celu zmniejszenia ryzyka. Jednym z realizowanych przez nich środków jest akumulacja monety, a nie transakcja. To hodling zachowanie handlowców może przyczynić się do fundamentów na łańcuchu Bitcoin biorąc hit w ciągu ostatniego tygodnia. Według dostawcy danych analitycznych Arcane Research, wskaźnik popytu sieciowego spadł w tym tygodniu do 2/6, najniższego poziomu od początku marca, zanim rynek uległ załamaniu.

Ta metryka opracowana przez Bytetree obejmuje prędkość sieci, wartość transakcji [$], fess [$] oraz tabor kolejki górniczej [MRI]. Ponieważ rosnące zapotrzebowanie jest mierzone w punktach 4,5 i 6, a słabsze zapotrzebowanie jest wskazywane przez 0,1 lub 2, wynik 3/6 sugeruje, że popyt jest w punkcie załamania.

Źródło: Arcane Research

Obecny wynik podkreśla słabość MRI, prędkości, wydatków krótkoterminowych i opłat krótkoterminowych. Zgodnie z tym samym wynikiem wartość transakcji wzrosła o 0,86%, ale liczba transakcji zmniejszyła się o 1,33% w ciągu ostatniego tygodnia. Ponadto, opłaty górnicze w dolarach amerykańskich spadły o 18,89%, wraz z aktywnymi adresami po zanotowaniu spadku o 0,71%. Możliwe przyczyny tych wskaźników sugerujących spadek rynku mogą być jednak związane z ograniczoną aktywnością na łańcuchu blokowym.

Wcześniej raport Glassnode’a sugerował, że górnicy opóźniają sprzedaż swoich Bitcoinów na bardziej stosowny czas. Miało to na celu obniżenie kosztów wydobycia, co będzie możliwe dopiero po wzroście ceny Bitcoinu. Jeśli jednak większość handlowców odłoży swoje BTC, gdy cena zacznie rosnąć, w najbliższej przyszłości możemy być świadkami silnej wyprzedaży Bitcoina.

W czasie prasy wolumen Bitcoina nadal przesuwał się na boki wraz z ceną, ponieważ sentyment na rynku powoli zbliżał się do „neutralnego“, po tym jak przez miesiące utknął w „strachu“.